14 Ağustos 2018 Salı

Gelendost Meslek Yüksekokulu Ek Binasının Temeli Atıldı

23 Mart 2017 Perşembe 16:16 tarihinde eklendi | 968 defa okundu
Sürekli büyüyen ve gelişen Süleyman Demirel Üniversitesi, öğrencilerinin çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olmasını önemseyerek öğrencilerinin ve çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak imkânları sağlamak amacıyla fiziksel gelişimi

Gelendost Meslek Yüksekokulu Ek Binasının Temeli Atıldı

Sürekli büyüyen ve gelişen Süleyman Demirel Üniversitesi, öğrencilerinin çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olmasını önemseyerek öğrencilerinin ve çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak imkânları sağlamak amacıyla fiziksel gelişimine de devam ediyor.

Bu bağlamda öğrencilerinin refah ortamlarda eğitim görmesini amacıyla Üniversitemiz Gelendost Meslek Yüksekokulu, bünyesinde faaliyetlerini yürütecek yeni hizmet binası için kolları sıvadı.  

Ek binanın temeli, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Gelendost MYO Müdürü Prof. Dr. Nuri Tuğlu, Gelendost Kaymakamı İbrahim Şenkon, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, kurum müdürleri ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen törende atıldı.

2000 yılında kurulan meslek yüksekokulunun üç bölüm ve 855 öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetine devam ettiğini dile getiren Gelendost MYO Müdürü Prof. Dr. Nuri Tuğlu, daha fazla bölüm açarak daha fazla öğrenciye hitap etmek istediklerini dile getirdi ve temelini attıkları bina ile bu isteklerine bir adım yaklaştıklarını kaydetti.

Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin ise öğrencilerin her geçen gün öğrenci sayısının arttığını ve mevcut binanın yeterli olmadığını ifade ederek öğrencilerin daha iyi şartlarda öğrenim görebileceği, daha donanımlı bireyler olarak mezun olmalarına hizmet verecek ek binanın temelini atmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“Ülkemizin gelişmesinde önemli rol oynayan alanında uzman nitelikli ara eleman yetiştiren meslek yüksekokullarımıza büyük önem veriyoruz.” diyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı da Gelendost Meslek Yüksekokulunun yaşadığı fiziki yetersizliği çözmek adına adım attıklarını, binanın en kısa sürede tamamlanarak eğitime açılacağını söyledi.

İlçelerde bulunan öğrenciler için sosyal alanların geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, üç bölümü ve bine yakın öğrencisi bulunan MYO’nun daha kaliteli şartlarda hizmet vermesine katkı sağlayacak binanın ilçeye de nitelik kazandıracağını söyledi. Yaptığı ziyaretlerde öğrencilerin en büyük sorununun yüksek ev kirası olduğunu öğrendiğini kaydeden Bilgiç, "Bir evin öğrenciye 2 bin ile 2 bin 500 TL arasında kiralanmasının mantıklı bir izahı yok. Öğrencilerimize sahip çıkmalıyız" dedi.

Vali Şehmus Günaydın ise insanların yaşamları boyunca öğrenme halinde olduklarını belirterek eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri beton mikserinin kumandasına basarak ilk harcı inşaata döktü. Temel atma töreninin ardından Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.